DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

DPS Žlutice‚ příspěvková organizace

Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti

 

Na www.dpszlutice.websnadno.cz jsou zveřejněny informace související s poskytováním pečovatelské služby tak, aby se s nimi v nezbytném rozsahu mohly seznámit i osoby se zdravotním postižením. Internetové stránky splňují požadavky zákona č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, který provádí Směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102 ze dne 26. října 2016 o přístupnosti webových stránek a mobilních aplikací – pravidla přístupnosti.

 

Struktura informací

Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby byl obsah stránek přístupný i v alternativních prohlížečích (Opera, Mozilla, FireFox, apod.).

Návrat na titulní stránku je možný z kterékoliv stránky přes odkaz v levé navigaci.

Pro usnadnění orientace je k dispozici Mapa webu, která je dostupná přes odkaz v patičce.

 

Přístupnost obsahu

Veškeré zveřejněné texty jsou definovány v relativních jednotkách a je možno libovolně upravovat jejich velikost pomocí standardních nástrojů internetového prohlížeče (Ctrl + posun kolečkem v Internet Exploreru). Stránky jsou standardně ovladatelné, informace jsou sdělovány jednoduchým jazykem a srozumitelnou formou.

 

Na internetových stránkách se mohou vyskytovat informace ve formátech:

MS World (.doc, .docx), MS Excel (.xls, .xlsx), MS PowerPoint (.ppt, .pptx) – dokumenty vytvářené produktem MS Office společnosti Microsoft, pro jejich otevření lze použít kancelářský balík OpenOffice.org, který je ke stažení zdarma

RTF – textový dokument

PDF – dokumenty vytváření pomocí produktu Adobe Acrobat (pro zobrazení těchto dokumentů doporučujeme prohlížeč Adobe Acrobat Reader, který je zdarma ke stažení na stránkách společnosti Adobe Systems, Inc.)

JPG, GIF, PnG – grafické dokumenty

 

Kontakt

Snažíme se, aby námi spravované internetové stránky byly přístupné všem našim uživatelům, a to na základě principů přístupnosti (vnímatelnost, ovladatelnost, srozumitelnost a stabilita). Pokud se stane, že narazíte na chybu, zašlete své podněty, upozornění či postřehy k přístupnosti na e-mailovou adresu: dpszlutice@seznam.cz.

 

Ve Žluticích dne 23.10.2019

Bc. Veronika Janíčková, DiS.